Evcil Hayvan Temizliği

Pratik ve Ucuza Banyo ve Mutfak Temizliği Nasıl Yapılır?

Banyo sonrası temizlik: Kullanımdan hemen sonra bir duş veya banyoyu temizlerseniz, buhar kirleri çözdüğünde, yüzeyleri sadece nemli bir bezle ve inatçı izler için az miktarda bulaşık deterjanı veya beyaz sirke ile silmeniz yeterli olur.

Duşakabin camı temizliği: Sirke ile silerek duş kapıları ve camlardaki su birikintilerini giderin. 30 dakika beklettikten sonra durulayın. Girintileri temizlemek için eski bir diş fırçası kullanabilirsiniz.

Musluk Temizliği: Musluklarda kireç birikintisi varsa, sirke ile ovalayın, sonra plastik bir torba ile örtün. Birkaç saat bekledikten sonra durulayın.

Ampulleri Aydınlatmak: Ampulleri kapattıktan sonra kuru bir bezle temizleyin ve daha parlak bir hale getirin.

Lavaboların Temizlenmesi: Lekeleri çıkarmak amacıyla kağıt havlu veya bezleri çamaşır suyu ile ıslatıp lavabonun dibine bırakın. 30 dakika bekletin, çıkarın ve soğuk suyla durulayın.

Paslanmaz Çelik Temizliği: Beyaz sirke ile su izlerini kaldırın. Su ile karıştırılmış kabartma tozu hamuru ile kalıcı izleri ovalayın.

Tezgah Temizliği: Büyük bir temizlik işine duyulan ihtiyacı önlemek için, tezgahı her gün sıcak, sabunlu suyla silin, durulayın ve kurulayın. Lekeleri nemli bir bez ve kabartma tozu ile ovalayın. Leke devam ederse, biraz ağartıcı ile nemlendirilmiş bir bezle silin.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı