Mutfak Temizliği

Mutfakta Parlatma İçin Pratik Bilgiler

Mutfaktaki aletleri temizlerken, düzenli ve sistematik bir şekilde temizlik yapmak çok önemlidir. Cihazların kullanım ömrünü artırır. Ayrıca temiz ve düzenli bir mutfakta çalışmak iç açıcıdır, daha az yorgunluk hissi hissetmemize yardımcı olur. Bu yazıda mutfakta parlatma için işinize yarayabilecek bazı pratik bilgiler ve öneriler derledik, iyi okumalar…

Buzdolabı Parlatma

  • Eski atıkları, zarar görmüş sebzeleri ve son tüketim günü gelen yiyecekleri atmakla başlamak en iyi tercih olacaktır.
  • Aynısı dondurucu kısım için de geçerlidir.
  • Temizlik sırasında güçlü deterjanlar yerine ılık su ve hafif maddeler, özellikle buzdolabının içini temizlemek için daha iyi olur.
  • Buzdolabını temizlemek için sabunlu su kullanırsanız, iyice durulayın ve daha sonra kurulayın. Sabun, yiyeceğe sinen hoş olmayan bir koku bırakabilir.

Fırın Parlatma

Fırın temizliği için çeşitli malzemeler vardır, ancak çevre dostu malzemeler kullanmayı tercih ederiz. Bulaşık sabunu iyi bir seçenektir. Sabun akşam sürülüp, gece boyunca bırakılabilir. Sonra suyla temizleyip kurulayabilirsiniz. Herhangi bir kir kalmışsa, üzerlerinde cam kazıyıcı dikkatli kullanılarak leke çıkarma işlemi yapılabilir. Ayrıca detaylı bilgi için Fırın Temizliği konusuna göz atabilirsiniz…

Bardakları Parlatma

Bulaşık makinesinde tekrar tekrar yıkama ile camlar üzerinde ve çiziklerde küçük izler oluşur. Sonra kireç ve diğer maddeler birikir ve bu da bardaklarda rahatsız edici görüntüler oluşturmaya başlar. Çizikler çok büyük değilse, kaliteli sirkeyi tekrar parlamasını sağlamak için kullanabilirsiniz: Bardaklar sirkeli suda bırakılır. Çiziklerde birikmiş olan kireç temizlenir. Daha sonra soğuk suyla yıkanarak kurumaya bırakılır. (Not: Sirke, mat süslemeli cam ürünlerde kullanılmaz, aşındırarak zarar verebilir.)

Detaylı Kılavuz: 3 Adımda Tabak Parlatma Tekniği

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı