Ev Ve Ofis Temizliği

Misafir Gelmeden Önce Temizlik

Bir telefon alıyorsunuz ve karşıdan bir ses “30 dakika içinde orada olacağız!” diyor. Sonra eve bakıyorsunuz. Misafir için yeterince temiz değil, şimdi hızlı temizlik zamanı. Ama konuklar gelmeden önce neleri temizlemelisiniz? İşte bu soruyu yanıtlamak için hazırladığımız bu içerikle; misafir gelmeden önce hızlıca temizlik yapmak için bu aşamalar yeterli olabilir.


Öncelikle ihtiyacınız olan tüm donanımları bulun, böylece her odayı ve her yüzeyi silerken ayrı ayrı aramak zorunda kalmazsınız.  İyi mikrofiber bezler ve farklı yüzeylere uyarlanmış temizleme spreyleri ile hızlıca uzun bir yol kat edersiniz. Unutmayın ki birçok mikrofiber bez kalitesi ve türü vardır. Bu nedenle işe uygun bezler kullanmakla başlamanız gerekir. 

Temizliğe başlarken, dinlemek istediğiniz müziği açıp kulaklığınızı takın, her şey daha kolay olacaktır.

Öncelikle tuvalet ve klozeti temizlemekle işe başlamanız iyi olabilir. 

Banyoda görünen tüm yüzeyleri mikrofiber bir bez ve uygun bir deterjanla yıkayın. (Daima yukarıdan aşağıya doğru yıkayın.)

Tuvaletin üstündeki demirbaşları, kolları, duş başlığını, kapatmayı lamba anahtarını temizleyin.

Ayna, çok görünür bir yüzeydir. Ev hakkındaki izlemini kuvvetlendirir. Bir cam sprey ve cam bezi ile temizlemek gerekir.

Çok fazla su ve ağır deterjan kullanmayın. Ayrıca, yıkadıktan sonra tuvalete bir göz atmayı alışkanlık haline getirin, gözünüze çarpan kalmış olan kirleri temizleyin.

Banyoyu temizledikten sonra mutfakta devam edebilirsiniz. Tüm görünür yüzeylerde hızlıca yıkayın.

Döşeme ve evdeki pencere pervazları ve raflar gibi diğer yüzeyler söz konusu olduğunda olabildiğince kuru temizleme gerekir. Önce kuru, mikrofiber bir bezle tozu silin. Sonra nemli bezle, göze çarpan kalan kirleri temizleyin.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı