Vücut Temizliği

Kadınlarda koltuk altı nasıl temizlenir?

Kadınlarda Koltuk Altı Nasıl Temizlenir?

Ergenliğe adım atıldığı süreçle başlayan kadınlarda koltuk altı kıllanması rutin olarak temizlenmediği takdirde koku yapar. Rahatsızlık veren bu koku kıl köklerinde biriken mikroorganizmalardan salgılanır.

Bir Kaç Yöntem

Genetik faktör etkili, olsa bile öncelikle seyrek ve ince bir şekilde çıkmaya başlayan kıllar kadınlarda koltuk altı nasıl alınır sorusu ile sıklıkla karşılanır.

 

Pek çok yöntemi olan koltuk altı alımlarında en bilinenleri;

  • Boş vakitlerde el ile yapılan tek tek yolmak
  • Jilet ile kolayca temizlemek
  • Evlerde hazırlanan ağda ile temizlemek
  • Piyasada hazır satılan ağdalarla temizlemek
  • Hamam tozu diye bilinen yöresel ürün ile temizlemek
  • Teknoloji desteği olan lazer ile temizlemek

 

Jiletle koltuk altı temizleme

Hızlı Uzayan Kıllar

Ergenlik ile başlayan bu süreç sadece koltuk altı kıllanması olarak değil genital bölgede de görülmeye başlar. Genetik faktörlerin ve hormonların etkisi ile birlikte ya hızlı bir şekilde ve yoğun olarak ya da seyrek bir kıl şeklinde ortalama uzunlukta uzama görülür. Vücuttaki toksinlerin bu yolla atıldığı bilinir. O yüzden düzenli olarak yıkanma ve temizlenmeleri gerekir.

Neden Hızlı Uzar?

Kıllar vücutta olduğu müddetçe canlılık gösterir. Bu canlılık için gerekli olan dengeli beslenme ve protein ağırlıklı beslenme kılların uzamasına olumlu etki eder. Bazı besinler ise kıllanmanın daha canlı ve hızlı olmasında etki gösterir. Ceviz bu hızlanmada önemli bir besindir.

Temizlemek Şart

Kıllanmış koltuk altları görünüm olarak hiç güzel durmaz. Ayrıca koku yayması, hastalıklara davetiye çıkartması ve terletmeye neden olması bakımından bu koltuk altı kıllarını temizlemek şart. Ergenlik döneminden itibaren öncelikle koltuk altı ağdası ile koltuk altı kılların temizlenmesi hem sağlık hem de hijyen hem de alışkanlığa dönüşmesi bakımından iyi olacaktır.

Kadınlarda koltuk altı nasıl temizlenir? Makalemizi beğendiniz mi?

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı