Evcil Hayvan Temizliği

Evdeki Kedi Tüyleri Nasıl Temizlenir?

Evdeki kedi tüyleri nasıl temizlenir? Evlerimizin sevimli üyeleri olan kediler, tatlı oldukları kadar tüylüdürler. Hal böyle olunca başta koltuklarda ve halılarda kedi tüyleri toplanabilir. Ev hanımlarını çileden çıkaran kedi tüylerinin temizliği aslında sanıldığı kadar zor değildir. Bu bağlamda evinde kedi besleyenler için birkaç küçük tüyolar vereceğiz. Bu sayede kedi tüylerinden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Kedileri Sık Sık Tarayın

Kediler daha çok mevsim geçişlerinde tüy dökme sorunları ile karşı karşıya kalabiliyor. Özellikle bahar aylarında kedilerinizi sık sık taramak tüylerin dökülmesini minimuma indirecektir. Kedi fırçaları ile kedinize zarar vermeden üzerine yapışan tüyleri tarayabilirsiniz.

Kedi Tüyleri İçin Lastik Eldiven

Mutfakta bulaşık yıkamak için kullandığınız lastik eldivenlerden kullanarak kedilerinizin tüylerini kumaş yüzeylerden arındırabilirsiniz. Balon da aynı görevi görecektir. Bu eşyalar üzerlerinde oluşturacakları statik elektrik sayesinde yüzeylerdeki kedi tüylerini rahatlıkla toplar.

Halılardan Kedi Tüyleri Nasıl Arındırılır?

Halılar üzerine yapışan kedi tüylerini arındırmak için turbo elektrikli süpürge kullanabilirsiniz. Yine günde bir kez evi süpürmek de kedi tüylerini azaltacaktır. Eğer halılarınıza çok fazla kedi tüyü yapışmışsa bunun için halı fırçaları da kullanılabilir.

Kedi Fırçaları

Koltuklarla oluşan kedi tüylerini pet shoplardan uygun fiyatlara alacağınız fırçalar yardımı ile temizleyebilirsiniz. Günde bir kez fırçalamak yeterli olacaktır. Bu sayede hızlı ve etkili bir şekilde kedi tüylerinden koltuklarınızı arındırabilirsiniz.

Kedinize Vitamin Desteği Sağlayın

Çok fazla tüy döken kedilerde bazı vitamin eksiklikleri meydana gelmiş demektir. Hemen bir veterinere giderek kediniz için gerekli olan vitamin desteğini sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem eviniz kedi tüylerinden arınır hem de kedilerinizin tüyleri parlar.

Zeminde Oluşan Kedi Tüyleri Nasıl Temizlenir?

Laminen parkelerde ya da fayanslarda oluşan kedi tüyleri için mikro fiber bez kullanabilirsiniz. Nemli bir bez yardımı ile oval hareketlerle yerleri sildiğinizde kedi tüylerini temizleyebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta yerleri silerken, tek yönde bir silme işlemi yapmanızdır.

Çok Tüylü Halılar Yerine Daha İnce Halılar Tercih Edin

Uzun tüylü halılar kıl ve kedi tüylerini daha fazla çeker, bu nedenle daha kısa hav yapısına sahip olan halılar seçmeniz gerekir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı