Evcil Hayvan Temizliği

Evcil Hayvan Besleyenler İçin Ev Temizlik Tavsiyeleri

Önce Evdeki Tüm Tozları Almakla İşe Başlayın

Evcil hayvan besleyenler için ev temizlik tavsiyeleri, ev sahipleri için ve hayvanların sağlığı için son derece önemlidir. Bu nedenle ev temizlerken evcil hayvanların temizliği de ihmal edilmemelidir. Özellikle tüylü hayvanların bulunduğu evlerin temizliğinde toz alma ve tüy toplama işlemlerinin mutlaka özenle yapılaması gerekir.

Tüylü hayvanların yanında kuş temizliği ve balık gibi evcil hayvanların temizliğinde de hijyene önem verilmesi gerekir. Bu yazımızı okuyarak evcil hayvan sahipleri doğru temizlik yöntemleri hakkında bilgi alabilir ve bu yönde temizlik yapabilirsiniz. İşte evcil hayvan temizliği için tüm detaylar…

Evcil Hayvan Besleyenler İçin Ev Temizlik Tavsiyeleri

Önce Evdeki Tüm Tozları Almakla İşe Başlayın

Eğer evinizde tüylü hayvanlar varsa mutlaka tüyleri etrafa dağılacaktır. Günlük ev temizliği yaparken önce evin tüm tozlarını alarak işe başlamalısınız. Burada havlu temizlik bezleri kullanılmalıdır. Temizlik suyu içine her hangi bir temizlik ürünü eklemenize gerek yoktur. İlk olarak tüm tüyleri silin ve diğer işlemlere geçin.

Evcil Hayvan Besleyenler İçin Ev Temizlik Tavsiyeleri

Evcil Hayvanların Bulunduğu Evler Nasıl Süpürülür?

Toz alma işleminden sonra süpürme işlemine geçebilirsiniz. Burada elektrikli süpürgeler ile evinizin önce halılarını daha sonra laminen parkeleri süpürün. Turbo makineler ile süpürme işlemleri daha başarılı olacaktır. Halı ve zemini süpürdükten sonra koltukları ve diğer oturma guruplarını süpürün. Bu alanlarda biriken tüyler süpürge ile çıkmıyorsa mutlaka fırça kullanmanız gerekir.

Halı ve diğer ev tekstil ürünlerinin temizliğini yaptıktan sonra halı fırçaları ile halılarınızı ve diğer minder gibi ev tekstil ürünlerini fırçalayın. Minder ve dekoratif yastıklarınızı haftada bir kez olsun mutlaka yıkamanız gerekir.

Evcil Hayvanı Olan Evler Nasıl Silinir?

Süpürme işleminden sonra tekrar bir silme işlemi yapmalısınız. Burada silme suyunun içine beyaz sirke ya da yüzey temizleyiciler ekleyebilirsiniz. Böylece daha hijyenik ortamlara kavuşabilirsiniz. Silme işlemlerinden hemen sonra kuru bir mikro fiber bezle kurulamanızda fayda vardır.

Evcil Hayvan Besleyenler İçin Ev Temizlik Tavsiyeleri

Kedi Kumu Ve Hayvan Yatakları Nasıl Temizlenmeli?

Kedi kumu ve hayvanların uyudukları minderlerin iyice temizlenmesi gerekir. Aksi halde evde mikro organizmalar birikebilir. Bilhassa çocuk olan evlerin iyice steril edilmesi gerekir. Kedi kumarının belli aralıklarla yenilenmesinde fayda vardır.

Tüm bunlarla beraber, eğer evinizde kuş gibi hayvanlar besliyorsanız kafeslerinin de temizliğini her hafta düzenli olarak yapmanız gerekir. Evcil hayvan temizliği de en az ev temizliği kadar önemlidir. Hayvanlarınızın cinsine göre temizliğinin yapılması gerekir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı