Cinsel Temizlik

Erkeklerde Cinsel Bölge Kılları Nasıl Temizlenir?

Erkeklerde Cinsel Bölge Kılları Nasıl Temizlenir

Kişisel bakım yapmak, sağlıklı yaşamın gereğidir. Kişisel bakım yapmayan insanın günlük yaşamında sağlıklı, huzurlu, mutlu olduğu söylenemez. Kişisel bakım denilince akla ilk bayanların geliyor olması kulak aşinalığından ve toplum içerisinde bu şekilde kabul görülmesindendir. Ancak unutulmaması gereken şudur ki insanların kişisel olarak bakımlarını yapması cinsiyet kavramıyla ayrıştırılamaz.

Cinsel Bölge Bakımının Gerekliliği

Beden temizliği sadece yıkanmakla sınırlandırılmamalıdır. Vücutta istenmeyen tüylerin sağlıklı yaşam açısından belirli sürelerde periyodik olarak temizlenmeyi gerektirir. Özellikle cinsel bölge çevresinde çıkan tüyler belli bir uzunluğa geldiğinde vücudun tahriş olmasına ve kötü kokular oluşmasına neden olur.

Penis temizliği nasıl yapılır?

Cinsek Bölge Kıllarının Vücut Sağlığına Etkisi

Bayanların bu konudaki hassasiyetini erkeklerin, erkek cinsel bölge temizliği, insanın mahremiyetinden iç çamaşırı ve diğer giysilerin giyilmesinden sürekli havasız kalmaktadır. Cinsel bölge çevresindeki kılların havasızlığı kokuya, koku da bakteri üremesine neden olur. Sağlığı tehdit edebilecek rahatsızlıkların kişide meydana gelmemesi için de cinsel bölge temizliğinin yapılması gerekir.

Erkek Cinsel Bölge Temizliği Nasıl Yapılmalıdır

Birçok erkeğin çekindiği ve cevap aradığı erkeklerde cinsel bölge kılları nasıl temizlenir sorusuna aşağıdaki belirtilen yöntemler cevap olacaktır:

  • Kılların uzunluğuna uygun temizlik malzemesi vb. seçin
  • Jilet malzemesi kullanıldığında kılların çıkış yönüne doğru kıllar alınmalıdır.
  • Jilet dışındaki tüy dökücü vb. kullanımında kullanma talimatı ve özellikle cilt üzerinde bekletilme süresine dikkat edilmelidir.
  • Cinsel bölge çevresinde yara vb. olduğunda zarar vermeyecek en uygun yöntem seçilmesi gerekir.
  • Kılların alınmasından sonra cildi doğal haline dönmesini sağlayacak nemlendirici vb. kullanılmalıdır.

 

Vücut bakımının eksiksiz yapılması cinsel bölge kullarının uygun temizleme yöntemi vücuda zarar verilmemesi ile mümkün olacaktır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı