Ağız Ve Diş Temizliği

Dişler Nasıl Beyazlatılır? Doğal Yöntemler

Bu yazımızda sizlere; dişler nasıl beyazlar doğal yöntemler, kemik rengi sarı olan diş nasıl beyazlar, sararan dişler doğal yollarla nasıl beyazlatılır ve diş beyazlatma jeli ile dişler nasıl beyazlatılır hakkında bilgiler verdik. Peki diş beyazlatma yöntemleri nelerdir gelin beraber görelim.

Dişler Nasıl Beyazlatılır?

Lekeli ve sarı dişler ne yazık ki çoğu kişinin korkulu rüyasıdır. Özellikle ülkemizde çay, kahve ve sigaranın oldukça fazla tüketiminden kaynaklı olarak dişler lekelenmekte ve zamanla sararmaya başlamaktadır. Günde iki kere diş fırçalama alışkanlığını millet olarak edinemediğimiz gerçeğini de varsayarsak ne yazık ki dişlerimize bakmadığımızı itiraf etmeliyiz. Hem diş çürükleri hem ağız kokusu hem de ne yazık ki koyu renkli ve sararmış dişler ile oldukça zora düştüğümüzü belirtmemiz gerek.

Peki, bütün bu olumsuz durumlardan kurutulmak için ne yapmamız gerekir? Dişler nasıl beyazlatılır? Konusunda bilgilendirme yapacağız. Burada bahsi geçen konular ve tarifler denenmiş olup, oldukça fayda sağlayan anında diş beyazlatma yöntemlerinden oluşmaktadır. Sizler de bu yöntemleri uygulayarak kısa süre içerisinde dişlerinizin renginde açılma olduğunu keşfedebilir ve diş üzerindeki koyu lekelenmelerden de anında kurtulabilirsiniz.

Diş Beyazlatmada Doğal Yöntemler

Diş beyazlatma işlemleri için diş hekimlerine müracaat edildiği ve pahalı jellere ve birtakım özel uygulamalara oldukça fazla para harcandığı bilinen bir gerçektir. Bu durumdan kurtulmak amacı ile sizlere dişler nasıl beyazlar doğal yöntemler ile ilgili bir yazı hazırladık. Bu yazımızda diş beyazlatmasına dair evde uygulayabileceğiniz birtakım doğal yöntemlerden bahsedeceğiz. Bu ilgili doğal yöntemler sayesinde olabildiğince kısa sürede sizler de beyaz dişlere kavuşacaksınız.

Karbonat Yöntemi ile Diş Beyazlatma

Bu yöntem sayesinde doğal bir formül elde edeceksiniz. Karbonatın beyazlatma etkisi zaman içerisinde oluşmuş olan diş sarılıklarını yok etmede kullanılmaktadır. Bunun için sürekli sigara içen, sürekli çay ve kahve tüketen kişilerin uzun zaman içindeki süreçleri göz önüne aldığında, karbonat da bu uzun sürede oluşmuş lekelerin tedavisi için kullanılmaktadır. Bir tatlı kaşığı karbonatın içerisine birkaç damla limon suyu sıkarak hafif katı bir macun hazırlarsınız.

Macunun her akşam dişlere sürülmesi leke ve renk oluşumlarını kısa bir süre içerisinde yok edecektir. Özellikle de bir hafta içinde diş renginde anında açılmayı fark edebileceksiniz. Hazırlanan limon karbonat macununu ister parmak yardımı ile ister diş fırçası yardımı ile dişlere masaj yapar şekilde uygulamak gereklidir. Bu uygulamanın ardından bir iki dakika sonrasında ağız çalkalanır ve ağız temizliği yapılır. Karbonat ve limonun aynı zamanda tahriş edici etkisi bulunması nedeniyle diş eti kanamalarına karşı dikkatli kullanılması gerekmektedir.

Sofra Tuzu Yöntemi ile Diş Beyazlatma

Sofra tuzunun yaralanmalarda ve diş eti kanamasında da kanı durdurucu etkisi bulunmaktadır. Sofralarda kullandığımız tuzu birkaç damla su ile macun kıvamına getirerek diş fırçası yardımı ile dişlerimizi fırçaladığımızda diş beyazlatmasını sağlayacaktır. Ayrıca diş eti kanamalarını da önlediği için ağızda hem bir ferahlama hem de kan kokusundan arınma sağlayacaktır. Diş eti çekilmesi hastalığı olan kişilerin sofra tuzunu kullanmamaları önerilir. Çünkü diş eti dipleri tahriş olabilir ve bu durum da apseye yol açabilmektedir.

Evde Diş Beyazlatma Jeli ile Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma jeli, marketlerde ve eczanelerde satılmaktadır. Ayrıca diş hastanelerinde de diş beyazlatma işlemlerinde diş beyazlatma jeli kullanılmaktadır. Bu jellerin içerisinde bulunan kimyasallar nedeni ile sağlık problemleri yalanabilmektedir. Ayrıca bu jellerin fiyatının da yüksek olması ne yazık ki diş beyazlatma konusunda yeterli bütçeyi bulamayanların yardımına yetişememektedir.

Bizler de evde anında dişleri beyazlatma yöntemine ilişkin diş beyazlatma jeli hazırladık. Tamamen doğal malzemelerden ve doğal yöntem ile uygulandığı takdirde anında farkı görebileceğiniz bir işlem olma özelliğindedir.

Bir tatlı kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı toz tarçın, 1 tatlı kaşığı sofra tuzu,  demlenmiş adaçayı karışımından oluşan doğal bir jeldir. Toz karışımları bir kaseye koyduktan sonra adaçayını karışımı seyreltmeyecek şekilde ilave etmeniz gerekmektedir. Yani karışımın doğal bir jel kıvamında macun gibi olması beklenmektedir. Bir yemek kaşığı kadar demlenmiş adaçayı toz karışımı macun kıvamına getirmeye yetecektir. Bu karışımı haftada üç kez yapabilirsiniz. Bu sayede bir hafta içinde dişlerin beyazladığını görebilirsiniz.

Muz Kabuğu ile Diş Beyazlatma

Diş beyazlatmak için muz kabuğu oldukça popüler bir beyazlatma aracıdır. Muz kabuğunun içinde bulunan antioksidan sayesinde hem ağız kokusunu önlemede hem de dişleri beyazlatmada kullanılır. Bunun için muz kabuğunu misvak gibi kullanarak dişlere sürme işlemi yapılabilir. Bu sayede de beyaz ve temiz dişler ortaya çıkacaktır. Diş fırçası ve macun bulamadığınız zamanlarda dişlerinizi muz kabuğu ile güvenle temizleyebilirsiniz.

Dişler nasıl beyazlatılır, yazımızın sonuna geldik. Ağız ve diş temizliği yazılarımıza bakmayı unutmayınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı