Tuvalet Ve Banyo Temizliği

7 Adımla Banyo Temizliği

Hiç kuşkusuz biz hanımların temizlikte en fazla zorlandığı alanlardan biri banyolardır. Gerek sabun kalıntıları gerekse su kira. Artıkları banyoda kötü bir görünüme neden olur. Temizlikte hızlı ve etkili sonuç almak için birkaç püf noktaya ihtiyacımız olabilir. Banyo temizliğinden çok haz etmeyen ve işlerinin çarçabuk bitmesini isteyen bayanlar, İşinize yarayacak 7 adımla banyo temizliği hakkında bilgiler vereceğiz.

  1. Tüm Yüzeye Çamaşır Suyu Dökün

Önce tüm yüzeylere çamaşır suyu döküp, bir süre bekleyin. Bu kirlerin yumuşamasını sağlayacaktır. Böylece ovmakla ve temizlik işini hafifletecektir.

  1. Lavabolardan Başlayın

Yer ve diğer bölümlere geçmeden önce lavaboları temizlemeniz temizlikte düzeni sağlar. Lavabo temizliği için krem temizleyiciler kullanabilirsiniz. Krem temizleyiciler lavaboda oluşabilecek tüm kireci kolayca ve zahmetsizce çıkaracaktır.

  1. Küvet Temizliği

Sert bir temizlik bez ile küvetin iç ve dış kısımlarını iyice ovalayın. Tüm yüzeyi su ile iyice durulayın, böylece temizlik maddelerinin izi kalmamış olur.

  1. Derz Aralarını Temizleyin

Banyolarda en büyük sorunlardan biri elbette ki derz aralarıdır. Bu alanlara önce çamaşır suyu söküp bir miktar bekleyin. Akabinde diş fırçasının üzerine krem temizleyicileri alıp, derz aralarını fırçalayın. Sonuç harika olacaktır. Elbette bu biraz fazla zamanınızı alabilir, eğer zamanınız yok ise derz araları için bulaşık süngerinin sert kısmını kullanabilirsiniz.

  1. Duşakabın Camlarını Silin

Duşakabin camlarını silmek için kumaş bir mikro fiber bezden faydalanabilirsiniz. Kurulamak için ise kağıt havlular harika bir yöntem olacaktır. Özellikle sürekli su lekesi sorunu yaşayan kimseler duşa kabin içini ve dışını kağıt havlular ile temizleyebilir.

  1. Sıra Aynalarda

Ayna temizliği için ayna üzerine bir miktar diş macunu sıkıp bulaşık süngerinin yumuşak yüzeyi ile hafifçe ovun. Daha sonra bir bez yardımı ile tüm macunu toparlayın. Akabinde kağıt havlu kullanarak kurulamaya geçin. Aynalarınız ışıl ışıl olacaktır.

  1. Son Olarak Zemini Temizleyin

Tüm bu işlemlerden sonra eğer banyoda dolap varsa dolapları silip, yer temizliğine geçebilirsiniz. Yerleri iyice yıkadıktan sonra kurulamayı ihmal etmeyin.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı